Beksiński w Galerii Five o'clock 0
Beksiński w Galerii Five o'clock

Galeria Five o’clock to nie tylko herbaty z najlepszych plantacji na świecie ale i galeria sztuki, w której znajdziecie unikatowe dzieła wspaniałych twórców.

Dzisiaj prezentujemy giclee Zdzisława Beksińskiego. Oryginalny rysunek na podstawie którego wykonano prezentowaną grafikę pochodzi z 1973 roku, natomiast giclee powstały w latach 2003-2004.

W założeniu miało powstać 50 teczek zawierających komplet po 28 grafik, sygnowanych numerem i podpisem autora, natomiast przed swoją tragiczną śmiercią, artysta zdążył podpisać tylko trzy teczki obrazów!

Wszystkie trzy teczki zostały wyprodukowane jako Artist Proof i tak są numerowane przez artystę w lewym dolnym rogu oraz poświadczone podpisem w prawym dolnym rogu. Na zdjęciach prezentujemy proces podpisywania prac.

Grafiki w związku z formą w jakie są sygnowane jak i z ciekawa historią ich powstania są unikatowe. Są to jedyne podpisane przez Beksińskiego i sygnowane własnoręcznie przez artystę grafiki dostępne na rynku. Sygnatura prezentowanej pracy to 9/50

Giclee zostały wyprodukowane w formacie 88cm x 68cm na papierze, pochodzącym z tej samej niemieckiej manufaktury, z której artysta używał do stworzenia oryginału w roku 1973. Prace są certyfikowane przez Waldemara Płusę (prowadzącego w latach 2003 - 2008 galerię Belvedere Gallery w Toronto, Kanada) oraz marszanda i przyjaciela Zdzisława Beksińskiego - Piotra Dmochowskiego.

Praca dostępna jest w Galerii Five o'clock

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl